Jaké šaty obléci na letní venkovní svatbu v zahradním altánu, stanu, nebo na pláži

Venkovní svatby bývají většinou neformální záležitosti, které se nesou v pohodovém a hravém duchu, na rozdíl například od církevních svateb. I přesto by měl ale každý host věnovat oblékání dostatek pozornosti už jen proto, aby nedošlo k zastínění nevěsty. Proto Vám přinášíme několik tipů, co se momentálně na venkovních zahradních svatbách nosí a jaké kousky Vašeho šatníku naopak raději zavrhnout.

Lehké letní šaty, nebo dlouhé společenské šaty?

 

Pro hosty letní zahradní svatby konané v otevřené zahradě, párty stanu, či altánu apod. je vhodné ležérní oblečení. Nicméně je nutno mít na paměti, že se stále jedná o svatbu, která je důležitým krokem v životě dvou lidí a navíc důležitou společenskou událostí, takže byste se určitě měla obléknout slavnostněji, než kdybyste vyrážela o víkendu na párty s kamarádkami. Na letní svatbu jsou vhodné lehčí šaty, které se lehce vlní a umožní Vaší pokožce dýchat. Lehká bavlna a směsi s větším obsahem hedvábí jsou proto dobrou volbou pro muže i ženy. Můžete zvolit lehké letní šaty pro denní svatbu, nebo dlouhé a elegantnějí šaty pro večerní svatbu, která bývá formálnější. Snažte se vybírat letní, pastelové barvy jako jsou zelená, růžová, žlutá, modrá a podobně- spíše ale v méně výrazných odstínech především proto, abyste nezastínila nevěstu. Jako šaty na svatbu byste neměla volit příliš krátké a vyzývavé modely, případně šaty s velmi vysokým rozparkem. Samozřejmě je pro Vás zapovězena bílá barva, která patří jen a pouze nevěstě.

Jaká obuv bude pro venkovní svatbu nejvhodnější?

 

Spíše, než jehlové podpatky zvolte roztomilé boty bez podpatků, nebo s klínovým podpatkem. Tento fakt platí dvojnásob, pokud svatbu hostí stylové místo jako pláž, nebo zahradní párty stan. Konkrétně v párty stanu je svatba opravdu nádherná, blízko přírodě, ale přitom jste chráněni před nepřízní počasí. Na pořádání stvaby je možno si stan půjčit, nebo přímo zakoupit. My můžeme doporučit koupi spíše více menších stanů, které vyjdou levněji- konkrétně máme pozitivní zkušenosti s eshopem i-market.cz, kde jsme kupovali 2 stany na kamarádčinu svatbu.

Je nutno ale počítat s tím, že se písek, nebo tráva boří pod nohami a tomuto faktu je nutno přizpůsobit obuv, kterou mohou být klidně i žabky, nebo sandály, ale pokud možno ne takové, ve kterých vyrážíte o víkendu k vodě, ale elegantnější typy zdobené kameny, krystaly, nebo jinými ozdobami.

Přejít na nabídku šatů na svatbu

Napsat komentář