Jaké oblečení a šaty volit dle typu postavy – ženy s výraznými křivkami

Ženy s výraznými křivkami – tzn. s výraznějším poprsím a boky jsou často považovány za ideál krásy. Často bývá jejich postava přirovnávána k přesýpacím hodinám- tzn. mají větší míry přes prsa a boky, stejně jako útlý pas. Máte-li postavu tohoto typu, pak můžete jásat a brát na sebe téměř jakýkoliv model šatů, ale i Vy musíte dodržovat určité zásady a vybírat především takové šaty, které přirozeně zdůrazní především Váš štíhlý pas. Pokud nemáte v oblibě šaty, pak se poohlédněte především po topech, které svými křivkami zdůrazňují útlý pas a křivky Vašeho poprsí. Naopak se vyhněte košilím, které mají příliš objemu v horní části. Další možností, jak upozornit na svůj štíhlý pas mohou být jakékoliv výraznější prvky právě v této oblasti- zajímavé mohou být například různé silnější pásy tkaniny, nebo mašle. Tyto prvky můžete doplnit ke stávajícímu outfitu, případně zakoupit dané kousky oblečení již s nimi. Snažte se vybírat kousky oblečení, které jsou upnuté v pase a to včetně košil a topů, které tento požadavek často nesplňují.

Tipy na nošení šatů

Když přijde na šaty, pak můžete vzít na sebe téměř jakýkoliv střih a nešlápnete vedle. Prakticky stačí vzít pokyny, které už jsme si řekli výše a přenést je na šaty. Přesto je vhodné se zaměřit na několik detailů:

  1. Snažte se držet co nejvíce vyváženou horní a spodní část- pokud kupujete šaty s kratší volnou sukní, pak je hodné volit takový střih, který je podobně kratší a volnější i v horní části. Případně přidat push-up podprsenku pro větším objem Vašich horních partií.
  2. Perfektní jsou modely s živůtkem, páskem, nebo jakýmkoliv zdůrazněním, které se nachází v pase- tzn. v nejužší části šatů. Tento prvek pak opticky rozdělí šaty na horní a spodní úsek a zvýrazní Váš štíhlý pas.
  3. Vrhněte se do minišatů. Vaše postava k tomu přímo vybízí, takže odhoďte obavy z mírných faldíků a oblékněte přiléhavé minišaty, které těsně obepnou Vaši postavu a zdůrazní ženské křivky a nohy.

Napsat komentář