Jak vypadat dokonale na maturitním plese

Blíží se Váš maturitní ples a Vy na něm chcete zářit jako princezna? Pak Vám přinášíme několik rad, kterými je vhodné se řídit a úspěch bude zaručen.

Nejen pro maturitní ples je velmi důležité zjistit, jaké šaty na Vás vypadají nejlépe a právě takový styl volit. Proto zjistěte, jaký střih a barva k Vám nejlépe sedí, ale zároveň nezapomínejte na Váš osobní vkus a volte takové šaty, které Vám budou sedět, ale zároveň se v nich budete cítit dobře. Pohled do módních časopisů není vůbec na škodu- pomůže Vám objevit, jaká móda se zrovna nosí, ale také Vám dá inspiraci pro výběr konkrétních modelů maturitních šatů. Ale tyto časopisy Vám nemusí nutně pomoci- nejdůležitější je totiž zvolit takový outfit, který bude odpovídat Vaší postavě, pleti a osobnosti. Rozhodně nemusíte zoufat, že některé Vaše křivky nejsou zcela ideální, protože výběrem správného střihu šatů můžete velmi dobře zdůraznit Vaše přednosti, ale také potlačit nedostatky. Níže uvádíme, jak na to:

Jak zmenším mé boky? Hledejte šaty s volnou, poddajnou spodní částí ideálně délky až k zemi, nebo jakékoliv šaty s výraznou horní částí. Díky tomu oči přihlížejících sjedou z Vašich větších boků a zaměří se na štíhlý pas, nebo výrazný dekolt.

Jak získám výraznější ženské tvary? Prakticky jakékoliv šaty vypadají nejlépe na dívce, nebo ženě s postavou typu přesýpacích hodin, která má štíhlý pas a výraznější boky a poprsí. Pokud jste přespříliš štíhlá a typické ženské tvary Vám chybí, pak vybírejte ideálně kratší společenské šaty s plnější sukní a obtáhlým pasem. Výraznější a širší sukně zvýrazní Vaše boky, ale i štíhlý pas.

Jak mohu skrýt / vyrovnat bříško? Pokud Vás trápí větší bříško, pak se snažte volit šaty na maturitní ples volnějšího a rovného střihu, které nejsou v oblasti pasu příliš zúžené. Také můžete využít korzet, který Vám zmenší obvod pasu a pěkně vytvaruje poprsí. Volte spíše jednobarevné šaty a zcela se vyhněte vodorovných pruhům.

Napsat komentář