Jak se oblékat na maturitní ples

Maturitní ples by měl být především zábava, ale pokud chcete vypadat co nejlépe, existuje několik rad, kterých je vhodné se držet při sestavování Vašeho outfitu.

Perfektní plesové šaty jsou základ

Nejviditelnější věcí, kterou budete potřebovat, jsou jednoznačně nádherné šaty. Maturitní šaty jsou druh společenských šatů, které mají tendence být spíše delší, což ale nemusí být vždy nutností. Při výběru dokonalých šatů budete muset zvážit momentální trendy, ale také zjistit, které střihy na Vás vypadají nejlépe. Důležité je také zvolit šaty na maturitní ples, které jsou vhodné pro Vaši školu. Některé školy mají totiž určitý zažitý styl oblékání, který diktuje, jak moc kůže mohou Vaše šaty odhalovat. Pokud automaticky tíhnete ke stylu, která je spíše skromný a elegantní, pak nebudete mít s tímto pravděpodobně žádný problém. Na druhou stranu- pokud máte tendence být za hvězdu a předvádět hodně kůže, měla byste raději ověřit, jaký styl oblékání Vaše škola ještě toleruje. Maturitní šaty mohou být dlouhé, nebo i krátké. Pokud jde o dlouhé šaty, pak se ujistěte, že jejich délka odpovídá Vaší výšce. Pokud jste se rozhodla pro krátké společenské šaty, pak by měl mít minimálně délku do poloviny stehen. Jakákoliv kratší délka má tendenci odnést z šatů veškerou eleganci.

Jaké modely volit dle Vaší postavy

Důležité je vybrat takové maturitní šaty, které sedí Vašemu tělu. Je důležité si uvědomit Vaše silné stránky, které mají šaty zvýrazňovat a naopak slabé stránky Vaší postavy, které chcete zakrýt. Obecně lze říci, že byste měla chtít dosáhnout efektu přesýpacích hodin, což znamená větší horní a spodní část těla a naopak co nejštíhlejší pas. Pokud máte menší poprsí, případně příliš subtilní ramena, pak můžete šaty doplnit svetříkem, který opticky zvětší horní část Vašeho těla. Pokud máte naopak nevýrazné boky, pak zkuste kratší šaty po kolena s upnutým pasem a širší, nařasenou sukní.

Napsat komentář