Jak vybrat perfektní letní šaty pro večírky a svatby

Letní čas se pomalu blíží a s ním i nejrůznější svatby a večírky konané v interiérech, ale i ve venkovních prostorách. Pokud máte doma pozvánku na některou z nich, pak budete muset řešit otázku vhodného oblečení na takovou událost. V tomto článku se Vám pokusíme s takovým výběrem pomoci.

Pro letní šaty volte ideálně šifon

Letní šaty z bavlny jsou sice perfektní pro chvíle odpočinku doma na zahradě, nebo na dovolené, ale tento materiál působí poměrně usedle a obyčejně. Asi nejlepší látkou pro společenské letní šaty je šifon, který je lehký, příjemný a přitom působí elegantně. Struktura šifonu je jemná síť, která je prodyšná a ochlazuje. Naopak satén je na léto asi nejhorší volbou, protože má tendenci zachytávat a nepropouštět teplo.

Světlé barvy k létu a letním šatům prostě patří

Barvy hrají v případě letních šatů velmi důležitou roli. Nejlepší volbou jsou světlé odstíny modré, zelené, žluté, nebo růžové, které se k prosluněným dnům prostě hodí a navíc se do nich minimálně opírá slunce. Na svatbě byste se rozhodně měli vyhnout bílé- ta je v tento den vyhrazena pouze nevěstě.

Zvolte správnou délku šatů

Pro akce konané večer a v noci klidně zvolte dlouhé večerní šaty po kotníky, nebo klidně až na zem. V tomto případě se ale ujistěte, že se bude daná událost konat uvnitř- není totiž nic horšího, za sebou tahat krásné dlouhé šaty po rozmočené hlíně.

Pokud se daná akce koná v průběhu dne, pak lze jedině doporučit kratší letní společenské šaty délky přibližně ke kolenům, které působí dostatečně formálně, ale přitom poskytují velkou svobodu pohybu a příjemně se nosí.

Napsat komentář