Jaké doplňky volit k šatům

Vytvoření celkového dojmu sladěním šatů a doplňků může být obtížné. Jakmile začnete přidávat šperky, boty a kabelky, dostává Váš celkový outfit mnohem více proměnných, které je třeba správně zvolit tak, aby Váš celý outfit působil přitažlivě a zajímavě, avšak nepřeplácaně, nebo až směšně. Doplňky lze volit na základě různých hledisek- v tomto článku si popíšeme několik nejdůležitějších.

Volte doplňky v závislosti na barvě šatů

Vybírat doplňky odpovídající, nebo ladící s barvou Vašeho oblečení je jednou z nejjednodušších, ale přitom nejefektnějších možností. Barva je jedním z nejdůležitějších aspektů Vašeho oblečení, a pokud si vyberete doplňky, které budou podobně zabarvené, pak bude celý Váš outfit vypadat vyvážený. Barvy doplňků nemusí přesně odpovídat barvě šatů. Dokonce i v případě, že na sobě máte světle růžové šaty, můžete vybrat tmavě růžové, nebo purpurové boty, případně kabelku a takto zvolit základ Vašeho vzezření.

Volte doplňky v závislosti na detailech šatů

Zkuste vybírat doplňky podle menšinových barev, nebo malých tvarových detailů šatů. Místo toho, aby barva doplňků odpovídala celkové barvě šatů, zaměřte se na sekundární barvy na nich. Toto funguje velmi dobře zejména na vzorovaných šatech, protože můžete doplňky volit k různým barvám, které se na nich vyskytují. Pokud hodláte obléci například bílé šaty s růžovými a modrými květy, pak vyzkoušejte růžové, nebo modré doplňky.

Noste neutrální doplňky s jasnými šaty

Pokud mají Vaše šaty výraznou barvu, jako je například jasně žlutá apod., pak je vhodné takto výraznou barvu kompenzovat neutrálním doplňkem. Podobné pravidlo platí u výrazných pestrobarevných šatů. Bílá, černá, pálená, nebo hnědá jsou neutrální barvy, které se hodí ke jmenovaným kouskům.

Noste výrazně barevné doplňky s neutrálními šaty

Pokud mají Vaše šaty neutrální barvu jako je bílá, černá, béžová, nebo pálená, pak přidáním jasné barvy ve formě doplňků dodáte Vašemu outfitu šmrnc.

Napsat komentář