Jak čistit a udržovat svatební a společenské šaty

Nevěstiny svatební šaty jsou jedním z nejdůležitějších kousků v jejím šatníku. Tyto sice bývají nošeny pouze jednou, ale každá dívkka či žena k nim má nezaměnitelný vztah a chce, aby zůstaly navždy jako v době, kdy si je poprvé zkoušely v obchodě.

Chcete-li zabránit nevěstě červenající se na tisíc způsobů, pak berte v potaz názory, o které se s námi podělili odborníci na slovo vztatí- odborníci na čistění nejen svatebních šatů.

V jakýkoliv jiný den doporučujeme být připravena stejně, jako by se jednalo právě o den svatební- to platí jak u svatebních šatů, tak i u šatů na ples a jiné významnější společenské události.

Odborníci doporučují nosit s sebou malou soupravu se zavíracími špandlíky, šicími potřebami a malou houbičkou.

Jednou z nejčastějších katastrof na svatebních i společenských šatech je pokleslý lem, což lze jednoduše během chvíle napravit jednoduchým stehem., který by měl bezproblému vydržet, než dáte šaty do opravny.

U skvrn z červeného vína smíchejte trochu bílého octa s vodou a kapkou mycího prostědku a pak lehce skvrnu vyčistěte houbičkou.

V případě skvrn od rtěnky pomůže vodka.

Některé skvrny nejsou viditelné pouhým okem…např. šampaňské, cukr, pot a jiné látky nejsou vždy viditelné, ale mohou vést k odbarvení v průběhu času. Pokud chcete zachovat šaty jako nové i do buoucna, pak nechte své šaty po Vašem velkém dnu odborně vyčistit.

Odborníci ve specializovaných centrech využívají UV světla, která odhalí každou skvrnu a nedostatek. Proces čistění trvá běžně 2 týdny a používají se při něm speciální přípravky vhodné pro materiály svatebních a společenských šatů. Po takovém vyčištění jsou šaty opět jako nové a mohou být uloženy do skříně.

Napsat komentář