Přichází BBC dokument nahlížející do světa Vogue

Vůbec první dokumentární série nahlížející do nitra britského lifestylového a módního magazínu Vogue se bude vysílat v roce 2016 a oslaví tak jeho sté výročí.

Představitelé Vogue říkají:

Dvoudílný seriál, který se bude natáčet půjde za oficiální scénu Vogue a to jak v kancelářích, tak v místech mimo ně- například na mezinárodních módních týdnech, kterých se lidé z Vogue běžně účastní. Divák může takto prozkoumat procesy a jednotlivá rozhodnutí, která se podílejí na vzniku každého vydání.

Jsem rád, že můžeme spolupracovat s tak věhlasnou stanicí, jakou BBC bezpochyby je a tímto dokumentem si připomennout naše sté výročí. Nikdy před tím jsem nedovolil kamerám, aby se dostaly do zákulisí Vogue, ale 100 let existence se zdá být příhodné výročí k odhalení vzrušujícího pohybu za oponou.

Dokumentární oddělení BBC založené bratranci Simonem a Jonathenem Chinn- odpovědné např. za Muže na laně byli pověřeni za tvorbu a uvedení tohoto dokumentu. Richard Macer (s jeho společností Platforma Productions) pak přebírá roli režiséra, zatímco Katie Buchanan bude sloužit jako výkonný prducent.

“Je to fantastická a bezprecedentní příležitost, jak se dostat k jádru módního průmyslu ve Velké Británii a zdokumnetovat i její dosah na celý svět”, řekl Simon Chinn. K dispozici budou velké znaky, přesvědčivé děje a spousta půvabu, ale také prozkoumáme některé důležité otázky ze světa módy, která dnes hraje prim nejen v Británii, ale i mimo ni.

Napsat komentář