Letní šaty pro nadcházející horké dny

Rtuť v teploměru stoupá nahoru a je na nás vyvíjený čím dál větší tlak k najití krásných letních šatů. Bohužel pro spoustu z nás se takové šaty stanou nepolapitelným zázrakem. Ale nemusí tomu tak vůbec být.

Ach…letní šaty. Letní šaty bezchybně zkombinované se správnými botami a jednoduchými doplňky přesahují veškeré trendy a módní rozmary a můžete v nich během horkých dnů vyrazit prakticky kamkoliv beze strachu z módního faux-pas. Poté, co takové letní šaty najdete, je můžete unosit “k smrti“ všude, kam Vás jen napadne. Všude, kde chcete působit lehce, svěží, plná energie. Se správnými doplňky se totiž letní šaty stanou středobodem Vašeho šatníku pro celé léto. Přijde září a Vy je nebudete chtít sundat a budete je oblékat na vlněné punčochy a teplejší boty, abyste mohla sezónu jejich nošení prodloužit alespoň o měsíc, nebo dva.

A jak správné letní šaty najít?

Letní šaty by rozhodně měly mít volnější střih a lehký materiál. Spíše se vyhýbejte tmavším barvám, které mají tendence se na slunci rozpalovat. Nechte se inspirovat přírodou a vybírejte například barvy, které běžně uvidíte v rozkvetlém parku- bílou, růžovou, zelenou apod. Velmi důležitý je střih, který by Vám měl dávat dostatek volnosti- kdo by stál o to při teplotách přes 25 stupňů mít na sobě nalepené přiléhavé šaty, nebo řešit spodní lem, který se posouvá výše a výše a odhaluje tak více, než byste sama chtěla.

Kratší, nebo dlouhé letní šaty?

Záleží především na tom, jak často chcete šaty nosit a kam. Pro společenské události jako jsou letní svatby apod. jsou vhodnější dlouhé letní šaty, které Vám dodají pocit elegance. Ale pokud chcete v šatech trávit celý den, případně v nich odpočívat na zahradě, nebo při posezení s Vašimi přáteli, pak volte spíše kratší letní šaty, které se lépe nosí, jsou lehčí a nemusíte se v nich obávat, že si každou chvíli přišlápnete jejich spodní lem k zemi.

 

Napsat komentář