Jaké šaty oblékat podle tvaru postavy- část 1.

Bez ohledu na to, co se můžeme často dočíst v módních časopisech, není žádný přesně daný přístup ke stylu a módě (u šatů to platí dvojnásob). Nejpřitažlivější je skutečnost, že dobře na Vás může vypadat téměř cokoliv, pokud daný outfit odpovídá Vaší pleti a především tělesným křivkám.

Ať už se vnitřně toužíte stát modelkou, rockovou hvězdou, zpěvačkou, tanečnicí, nebo kýmkoliv jiným, je nejdůležitější zjistit a konkrétní typ Vašeho těla, ujasnit si jeho přednosti i nedostatky a volit takové oblečení a šaty, které zdůrazní Vaše nejlepší vlastnosti.

V případě tvaru těla je vše o poměru jednotlivých křivek a móda se snaží ukázat tyto proporce v co nejlepším světle. Když přemýšlíte o Vašem tělesném typu, nezaměřujte se pouze na výšku a váhu, ale na tvar těla. Štíhlé ženy mohou mít stejný základní tvar těla, jako ženy s pár kilogramy navíc; stejně tak může mít malá dívka, či žena stejný tvar těla, jako její velmi vysoká kolegyně. A nejde o to snažit se za každou cenu vypadat velmi štíhle- jde o to zdůraznit pozitiva Vašeho tvaru těla.

Každá z nás je jiná a naše těla také. Obecně lze ale tělesné typy zúžit na pět obecných kategorií: hruška, klín, obdélník, jablko a přesýpací hodiny. Můžete spadat do jediné kategorie, nebo být kombinací jakýchkoliv dvou. Poté, co jste zjistila Váš tvar těla, můžete začít uvažovat nad tím, které módní trendy přijmout, a kterým se raději vyhnout. Níže si řekneme, jak se liší jednotlivé typy, co je pro ně specifické a jakými pravidly by se měly při nákupu šatů řídit.

Tvar těla hruška

Celebrity s tímto tvarem těla: Kim Kardashian, Eva Mendes, Jennifer Love Hewitt, Katherine Heigl

Rysy těla typu hruška: spodní část těla je širší, než horní část těla- jinými slovy jsou Vaše boky širší, než ramena. Vaše boky jsou výraznější a zaoblené a Váš pas je dobře definován.

Vaše hlavní přednosti: Ramena a trup

Vaše módní cíle: Zdůrazněte Váš pas a ramena; snažte se zvýraznit (zvětšit) ramena a horní část těla. Výstřihy šatů by měly být spíše větší a klást důraz na ramena a pas. Můžete využít např. šaty, které končí těsně nad Vaším poprsím, nebo naopak šaty s malými, i delšími rukávy, které zvýrazní Vaše ramena.

Co dělat a co naopak nedělat:

Ano- zkuste A-sukni, která definuje boky a rozšiřuje se směrem dolů

Ano- volte šaty, ale i kalhoty, nebo sukně s širším spodním lemem pro vyvážení boků

Ano- zkuste sladit světlý top s tmavší spodní částí (kalhotami, nebo sukní)

Ano- volte spíše větší výstřihy pro zvýraznění horní části těla

Ano- vyzkoušejte šaty s výrazným prvkem v jejich horní části (volánem, velkou mašlí apod.)

Ano- volte boty na podpatku, které opticky prodlouží Vaše nohy

Pokračování člínku najdete ZDE:

Napsat komentář