Jak vypadat bezvadně na maturitním plese

Maturitní ples je zvláštní a významná příležitost a Vy na něm samozřejmě chcete vypadat co nejlépe. Navíc si budete chtít udržet perfektní vzhled během focení, večeře, několika hodin tance, takže je třeba vybírat takové oblečení, doplňky a make-up, které vydrží celou tuto zátěž. Proto přinášíme několik rad, jak se na maturitní ples připravit.

1 Nenechávejte nákup maturitních šatů na poslední chvíli. Prohlédněte si časopisy a sledujte mimo jiné i hvězdy červeného koberce. Hledejte takové, které dobře vypadají, ale také se dobře pohybují. Je totiž velmi nepříjemné si sehnat maturitní šaty, které sice budou krásné, ale Vy se v nich po celý večer nebudete moct téměř hnout. Podívejte se do svého šatníku a popřemýšlejte o tom, jaké styly a barvy se Vám osvědčily v minulosti a na ně navazujte. Když se vydáte do obchodu, vezměte si s sebou ideálně někoho blízkého, kdo Vám šaty nezaujatě ohodnotí.

2 Také boty kupujte v dostatečném předstihu. Zvažte cenu šatů a fakt, jestli mají být boty místem, kde šetřit nebo ne. Pokud půjdete v dlouhých společenských šatech, pak doporučujeme vložit více financí do nákupu šatů samotných, protože Vaše boty pod nimi stejně nebudou téměř vidět. Rozhodně si boty vyzkoušejte a volte jen takový podpatek, na kterém ještě můžete bez problému chodit. Kulhající královna plesu totiž není to pravé.

3 Vyberte si další příslušenství a doplňky, které budou sedět k Vašemu stylu. Jednoduché šaty doporučujeme o to více zvýraznit šperky. Pokud jsou ale Vaše šaty samy o sobě dosti efektní, pak může být klíčem k celkové dokonalosti spíše minimalismus.

4 Při zvažování správného účesu jsou výborným zdrojem opět časopisy. Zvažte také druh plesu, na který chcete jít a jak chcete, nebo naopak nechcete vyčnívat z davu. Budete raději sedět u stolu s kamarády, případně rodinou, nebo chcete být za hvězdu tanečního parketu? Dle toho zvolte složitější a spíše elegantní, nebo naopak více uvolněné styly.

Napsat komentář