Jak na výběr plesových šatů na maturitní ples pro Vaši dceru?

Sezóna plesů a nejrůznějších společenských událostí se pomalu blíží a ženy i dívky začínají přemýšlet nad tím, jaké šaty si pro tyto události připraví. Některé se připravují na plesy již 4 měsíce předem. Naplánují si opalování, manikůru a pedikůru. A samozřejmě- drží dietu. Prochází s nadšením časopisy a udeří na obchody při pohledu na plesové šaty, boty, náušnice a kabelky. Toto bývá znásobeno u dívek, které se chystají na svůj maturitní ples. Taková událost je jen jedna v životě a dívky chtějí zazářit v těch nejkrásnějších plesových šatech. V těchto případech se pak často setkáváme s tím, že rodiče nákup šatů pro svou dceru až na poslední chvíli. Takové jednání určitě nedoporučujeme, protože povětšinou vede k nákupu předražených šatů, které nejsou navíc přesně tím, co od nich čekáte.

 

Pravidla pro výběr šatů na ples

 

 

Je vhodné si zjistit, jestli na plese bude nějaký dress code a dle něj plesové šaty také vybírat. Buďte proaktivní a ptejte se kolem. Pokud se jedná o školou podporovanou událost, pak se nebojte zavolat do školy a zjistit, jestli existují nějaká pravidla pro šaty na ples, či nikoliv. Určete finanční limit. Pokud Vaše dcera potřebuje nové šaty, pak jí dejte přesný limit, kolik může utratit, pokud si bude šaty shánět sama. Měli byste povzbudit Vaši dceru k návštěvě nejen společenských salonů a obchodů ve Vašem městě. Existuje spousta alternativ- často cenově výrazně dostupnějších, než vyrazit do tradičních obchodů nebo butiků. Jednou z možností je i nákup přes šatů na maturitní ples přes internet.

Zdůrazněte, že důležité je pohodlí a až poté smyslnost. Vaším cílem by mělo být, aby byly šaty módní, ale přesto skromné. Pokud nakupujete s Vaší dcerou, neměla byste být tou, která diktuje veškerá rozhodnutí.

Napsat komentář