Formální šaty a oblečení do kanceláře, nebo na pracovní schůzku

Formální šaty a oblečení do kanceláře – jaké zvolit

Naše oblečení má rozhodně velký vliv na to, jak nás ostatní vidí a vnímají, takže nemůže ignorovat výběr těch správných formálních šatů, případně kalhot s halenkou v okamžiku, kdy vyrážíme do práce nebo na schůzku ať už ve Vaší kanceláři, nebo mimo ni.

Zvažte závěry studie jedné americké univerzity- ta prokázala, že studenti jsou mnohem přesnější a více soustředění na testy v případě, když před nimi stojí profesor v bílém plášti. Tímto Vám samozřejmě nechceme říci, že máte na důležitou pracovní schůzku vyrazit v bílém plášti, ale chceme naznačit, že výběr správného formálního oblečení může být pro Vaše publikum velmi důležitý.

Myslete na to, že oblečení symbolizuje atributy, kterých chcete dosáhnout. Vaše šaty sice asi nebudou tak zřejmé, jako laboratorní plášť, ale mohou i tak dokázat zatočit s podvědomím publika a posunout jej na Vaši stranu. Důležité je, aby mělo oblečení symboliku pro práci, kterou děláte. Na studijní půdě by byl bílý plášť k ničemu, kdyby symbolizoval například malířskou bundu, stejně tak ve Vaší kanceláři musí oblečení odpovídat Vaší pozici. Všemu by mělo být přizpůsobené nejen oblečení, ale například také nábytek a doplňky. Zatímco vhodné šaty koupíte u nás na Amodio.cz, kvalitní kancelářský nábytek na it-nabytek.cz

Stejně jako se může změnit naše myšlení vlivem vnějších aspektů, může jej změnit oblečení, které máme na obě. Dle studie z USA sebe samotné popisovali zaměstnanci jako více produktivní, důvěryhodné a autoritativní v okamžiku, kdy na sobě měli oblek, případě formální šaty nebo kostýmek. Naopak se cítili přátelštější, když na sobě měli neformální oblečení.

Zvažte své publikum

Formální šaty, obleky a kostýmky ale nejsou vždy tím nejlepším způsobem, jakým se prezentovat. Lidé, kteří nosí odvážné outfity jsou vnímáni jako atraktivnější a otevřenější, což může být vnímáno kladně v kreativnějších oborech lidské činnosti. Důležité je zvážit Vaše publikum a snažit se s ním navázat kontakt i prostřednictvím Vašeho outfitu. Pokud budete přednášet na důležité konferenci, na které bude většina přítomných ve formálním oblečení, pak raději zvolte též formální oblečení, případně oblek, formální šaty, nebo kostýmek. V případě, kdy máte mluvit ke kreativnějšímu publiku, u něž se předpokládá běžné volnočasové oblečení, pak s ním navážete hlubší vztah, pokud přijdete oblečena slušivě, bez výrazných barev, ale nepříliš formálně.

Napsat komentář